فناوری ها

 
مهم ترین هدف این سایت، توانمند کردن کسب و کارهای کوچک و متوسط با انتقال فناوری های جدید و کار آمد با قیمتی پایین به آنها است به طوریکه بتوانند بدون پرداخت هزینه های مربوط به تحقیق و توسعه، محصولات با کیفیت و مجهز به فناوری روز دنیا را تولید کنند. علاوه بر این، قادر خواهند بود که زمان لازم برای طراحی و تولید محصولات خود را کاهش دهند و مجموع این موارد به آنها کمک خواهد کرد که هزینه های تولید خود را کاهش، و قدرت رقابت خود در بازار را افزایش دهند. علاوه برکسب و کارهای کوچک و متوسط، شرکت ها و سازمان های بزرگ نیز می توانند با استفاده از این فناوری ها، هزینه-زمان کارهای تحقیق و توسعه خود و Overhead های مربوطه را کاهش دهند.

برای دست یابی به اهداف ذکر شده در بالا، کیت های تحقیقاتی (Research Kits) و کیت های توسعه دهندگان (Developers Kits) تحت یک قرارداد مشاوره به علاقه مندان ارائه می شوند. بر طبق مفاد این قرارداد، دریافت کنندگان یک فناوری می توانند از آن فناوری به صورت آزادانه و نامحدود در طراحی و تولید محصولات دلخواه خود استفاده کنند و این محصولات را به صورت نامحدود روانه بازار کنند، اما اجازه ندارند که آن فناوری را در اختیار اشخاص ثالث قرار دهند. سفارش این کیت ها از طریق حساب کاربری که برای خود در این سایت ایجاد کرده اید انجام می شود. برای خرید یک فناوری، ابتدا با حساب کاربری خود وارد سایت شده و در قسمت "پیغام ها" یک پیغام برای "support" با موضوع "خرید فناوری" و متنی که شامل نام فناوری مورد نظر است ارسال نمایید. در پاسخ، هماهنگی های لازم جهت پرداخت و ارسال فناوری مورد نظر به عمل خواهد آمد. علاوه بر این می توانید همواره از طریق آدرس ایمیل support@persian-ventures.com و یا شماره تلفن ۲۲۶۷۱۸۵۹ (۰۲۱) با ما در تماس باشید و سوالات و نظرات خود را مطرح نمایید.

طبق قانون طلایی تخفیف در سایت پارس ریسک توسعه، شما اگر یکی از کیت های ذیل را خریداری کرده باشید میتوانید کیت دوم را مستقل از اینکه چه کیتی باشد با ۱۰٪ تخفیف بخرید و کیت سوم به بعد را همواره با ۲۰٪ تخفیف خریداری نمایید. در ادامه فهرست کیت های ارائه شده به همراه توضیحات و قیمت آنها را ملاحظه می نمایید:

 

۱- قالب جامع الوند (Alvand Framework) برای توسعه سریع و کم هزینه نرم افزارهای تحت وب (Web-Based) با مثال یک سیستم مدیریت مکاتبات و مدارک مهندسی (کیت توسعه دهندگان)

تاریخ انتشار: فروردین ۱۳۹۵، قیمت: ۴۹,۵۰۰,۰۰۰ تومان

کاربران بالقوه:
کلیه سازمان ها و شرکت هایی که می خواهند نرم افزارهای اداری-تجاری دلخواه خود را با هزینه پایین و در زمان کوتاه توسط یک تیم کوچک داخل سازمانی تولید کنند. همینطور شرکت های کوچک نرم افزاری که می خواهند نرم افزارهای مورد نیاز سازمان ها و دیگر شرکت ها را با هزینه-زمان کم و توسط یک تیم کوچک، تولید و روانه بازار کنند.

توضیحات:
توسعه دهندگان نرم افزار (Developers) که از پلتفورم NET. مایکروسافت استفاده می کنند میدانند که در این پلتفورم دو قالب عمده برای توسعه نرم افزار های تحت وب وجود دارد: Web Forms و MVC، در قالب Web Forms که قدیمی تر نیز هست، هزینه-زمان توسعه نرم افزار کمتر اما هزینه-زمان تغییر و به روز سازی نرم افزار زیاد است در صورتیکه در قالب MVC شرایط کاملا بر عکس است یعنی هزینه-زمان توسعه بیشتر ولی هزینه-زمان تغییر و به روز سازی کمتر است. بنابراین انتخاب قالب توسعه در این پلتفورم یک Trade off و در اغلب موارد یک چالش جدی است.

حالت ایده آل برای توسعه دهندگان این است که بتوانند راحتی قالب Web Forms را در کنار ساخت یافتگی قالب MVC به صورت توام داشته باشند اما چنین چیزی در پلتفورم NET. به سادگی امکان پذیر نیست. در عوض در پلتفورمی همانند PHP که انعطاف پذیری بالایی دارد می توان چنین قالب های مختلطی (Hybrid) را اجرا نمود. از آنجا که طراحی-پیاده سازی-نگهداری نرم افزارهای web-based پر هزینه است، ما با طراحی یک قالب جامع و Hybrid برای نرم افزارهای web-based تحت پلتفورم PHP، سعی کردیم که هزینه طراحی-پیاده سازی-نگهداری اینگونه نرم افزارها را برای توسعه دهندگان به طور محسوسی کاهش دهیم. در قالب مذکور که الوند نامیده می شود به دلیل استفاده از یک معماری مثلثی که شبیه MVC می باشد، دیگر همانند قالب Web Form نیازی به استفاده از postback و page lifecycle control نیست و این موضوع قدرت مانور زیادی به طراح سیستم می دهد. از طرف دیگر به دلیل استفاده از روش Procedural به جای OOP، طراحی Interface سیستم بسیار ساده و راحت است و پیچیدگی های خاص قالب MVC را ندارد.

به منظور در اختیار داشتن یک Sample عملی از این قالب، ما یک سیستم جامع مدیریت مکاتبات و مدارک مهندسی را با استفاده از قالب الوند به طور کامل طراحی و پیاده سازی کردیم تا خریداران این کیت یک Source Code کامل از چگونگی پیاده سازی سیستم توسط قالب الوند را در اختیار داشته باشند. واسط کاربری (User Interface) این سیستم ساده و قابل تعمیم است (با استفاده از فناوری های مبتنی بر جاوا و CSS) و کار کردن با آن بر روی تبلت و گوشی هوشمند بسیار ساده و راحت است. به جهت خالص ماندن Source Code ارائه شده، ما از فناوری ها و Source Code های شخص ثالث همانند JQuery استفاده نکرده ایم ولی توسعه دهندگان می توانند در صورت نیاز به سادگی این کار را انجام دهند. بانک اطلاعاتی سیستم نیز طراحی ساده و هوشمندانه ای دارد و بر روی MySQL پیاده سازی شده است. این سیستم مناسب همه شرکت های مهندسی اعم از مشاوران، پیمانکاران، و کارفرمایان است و انتظار ما این است که خریداران این کیت بتوانند دیگر نرم افزارهای سازمانی همانند حسابداری، منابع انسانی، انبار، تدارکات، ماشین آلات، و یا هر سیستم تحت وب دیگر را با استفاده از قالب الوند به طور موثر و کم هزینه پیاده سازی کنند.

بر طبق لیسانس آبی، خریداران این کیت می توانند نسخه اجرایی (binary) از source code موجود در کیت و یا نسخه اجرایی از اشکال تغییر یافته source code موجود در کیت را به قیمت دلخواه به هر تعداد از مشتریان دلخواه خود بفروشند، اما اجازه ندارند که خود source code و یا اشکال تغییر یافته source code را چه به صورت رایگان و چه به صورت غیر رایگان در اختیار اشخاص ثالث قرار دهند.

 شما هم اکنون می توانید به صورت online (ترجیحا با استفاده ازLaptop یا Desktop)، این سیستم را کاملا رایگان مورد استفاده و آزمایش قرار دهید و یک تجربه واقعی از کار با این سیستم web-based داشته باشید. برای این منظور، فقط کافی است که بر روی عنوان این کیت در بالا کلیک نمایید.

 

۲- یک مدل ریاضی برای تعیین زمان سفر در معابر شهری ایران با استفاده از داده های حجم سفر در معابر شهری  (کیت تحقیقاتی)

تاریخ انتشار: خرداد ۱۳۹۵، قیمت: ۳۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان

کاربران بالقوه:
کلیه شهرداری های کلان شهرها و شرکت های تابعه آنها که در زمینه مانیتورینگ و کنترل ترافیک فعالیت می کنند و یا پیمانکاران مرتبط با آنها

توضیحات:
در نرم افزارهای مسیریاب که بر روی وسایل مختلف اعم از GPS Navigator ها تا گوشی های هوشمند وجود دارند، محاسبه دقیق زمان سفر در ابتدای سفر، یک چالش عمده است. یکی از بهترین روش هایی که هم اکنون برای این کار استفاده می شود روش جمع سپاری (Crowd Sourcing)  است که شرکت گوگل در نرم افزار معروف Google Map از آن استفاده می کند. در این روش زمان سفر در هر معبر بر اساس اطلاعاتی که از موبایل داوطلبانی که در حال گذر از آن معبر هستند بدست می آید و طبیعتا این اطلاعات کاملا واقعی و دقیق هستند. اما مشکل این است که برای بدست آوردن اطلاعات کافی از همه معابر در همه ساعات روز، باید تعداد زیادی داوطلب گزینه Location Service خود را فعال کرده باشند و طبیعتا چنین کاری جزء از شرکت های غول همانند گوگل بر نمی آید.

با توجه به اینکه شرکت گوگل نمی تواند با استفاده از روش Crowd Sourcing، پوشش ترافیکی را برای همه شش نوع معبر شهری ایران تولید کند باید از روشی مکمل برای محاسبه زمان سفر در معابر فاقد پوشش استفاده نمود. خوشبختانه در ایران به دلیل استفاده گسترده از دوربین های پایش ترافیک و نصب سنسورهای شمارنده خودرو در کف خیابان ها، امکان برداشت اطلاعات حجمی از معابر وجود دارد و این اطلاعات توسط مدل های ریاضی با دقت زیادی قابلیت تبدیل به زمان عبور از هر معبر را دارند و ما در سال ۱۳۸۰ این کار را در تولید اولین نرم افزار مسیریابی شهر تهران که رات نامیده می شد انجام داده بودیم. در این کیت ما فرمول های ششگانه تبدیل حجم به زمان سفر که برای معابر ششگانه شهری در ایران محاسبه شده اند را ارائه می کنیم تا توسعه دهندگان نرم افزارهای مسیریاب بتوانند از این فرمول ها برای محاسبه زمان سفر در نرم افزارهای خود صرفا بر اساس اطلاعات ورودی حجمی استفاده نمایند. جهت دیدن جزئیات بیشتر از این کیت بر روی عنوان آن کلیک نمایید.

 

۳- چگونگی سازماندهی بهینه فایل ها در دوران رایانش ابری  (کیت تحقیقاتی)

تاریخ انتشار: مرداد ۱۴۰۱، قیمت: ۵۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان

کاربران بالقوه:
کلیه کاربران و توسعه دهندگان سیستم ها و اپلیکیشن های مدیریت فایل و مدیریت محتوا

توضیحات:
با استفاده فراگیر از گوشی های هوشمند و تبلت ها از سال ۲۰۱۰ میلادی به بعد و گسترش همزمان رایانش ابری یا Cloud Computing که هدف اصلی آن یکپارچه سازی استفاده از ابزارهای جدید (موبایل ها و تبلت ها) و ابزارهای قدیمی تر همانند رایانه های شخصی (PC) است، نحوه ذخیره سازی و دسترسی به فایل‌ها نیز دچار تحول شده و تفاوت‌های قابل توجهی با دوران یکه تازی سیستم عامل ویندوز دارد. اگر چه حوزه تأثیر رایانش ابری فقط محدود به مدیریت فایل‌ها نیست و در چگونگی ساخت-توسعه، عرضه، و استفاده از نرم افزارها نیز تأثیر زیادی داشته است ولی قطعاً یکی از مهم‌ترین حوزه های نفوذ آن، چگونگی ذخیره سازی و دسترسی به فایل‌ها است.

قبل از دوران رایانش ابری، رایانه های شخصی محل اصلی ذخیره سازی فایل‌ها بودند و دسترسی مستقیم به فایل ها، شروع کار با سیستم بود. اما در دوران حاضر به دلیل اینکه رایانه های شخصی تنها منبع پردازش اطلاعات نیستند و بخش قابل توجهی از اطلاعات روزمره ما توسط گوشی های هوشمند، تبلت ها، و سرورها پردازش می شوند، دیگر نمی‌توان همانند سابق با استفاده از یک اپلیکیشنFile Manager کار سازماندهی و دسترسی به تمامی فایل‌ها را انجام داد. همین نکته باعث شده که تمام شرکت های اصلی در حوزه ساخت-توسعه سیستم عامل ها، اقدام به راه اندازی سیستم‌های ابری برای ذخیره سازی و سازماندهی فایل‌ها نمایند به طوریکه گوگل سرویس Drive، اپل سرویس iCloud، و مایکروسافت سرویس OneDrive را راه اندازی نموده اند. هدف اصلی این سیستم‌ها این است که بتوانند امکان ذخیره سازی و دسترسی به فایل‌ها را به صورت میان-ابزاری (Cross-Device) و میان-سیستمی (Cross-Platform) فراهم کنند.

اما ذخیره سازی فایل‌ها به صورت میان-ابزاری و یا میان-سیستمی، پیچیدگی های خاص خود را دارد به طوریکه نمی‌توان همانند سابق که فایل‌ها صرفاً بر اساس پوشه بندی (Folder-Based) سازماندهی میشدند، آن‌ها را سازماندهی و قابل جستجو کرد. دسترسی محدود تر به منابع سیستم در سرویس های ابری، گوشی های هوشمند، و تبلت ها به علاوه نیاز به اشتراک گذاری (Sharing) فایل‌ها، نیاز به روش‌هایی نوین تر از پوشه بندی را جهت سازماندهی فایل‌ها گریز ناپذیر می کند. یکی از این روش‌های نوین که از گذشته مطرح بوده و در چند سال اخیر بیشتر مورد توجه قرار است، استفاده از تگ گذاری (Tagging) برای فایل‌ها است. اگرچه این روش در ماهیت خود روش ساده‌ای برای اجرا و پیاده سازی است، اما چگونگی استفاده بهینه از آن موضوع تحقیقات فراوان و کاری به نسبت پیچیده است. در‌واقع اینکه چگونه باید به صورت بهینه از پوشه ها و تگ ها برای سازماندهی فایل‌ها استفاده کرد یکی از چالش بزرگ در دوران رایانش ابری و از موضوعات داغ تحقیقی در زمان حال است و موضوع بررسی و راه حل یابی ما در این کیت تحقیقاتی است.