جذب سرمایه 1.5 میلیارد دلاری توسط شرکت Airbnb

 
استارتاپ Airbnb که بزرگترین سرویس اشتراک گذاری خانه در جهان است و رقیبی قابل توجه برای صنعت هتل داری جهان محسوب می شود، امروز تایید کرد که در ماه June امسال به میزان 1.5 میلیارد دلار جذب سرمایه خصوصی (Fundraising) نموده است که این مقدار یکی از یزرگترین جذب سرمایه های خصوصی در تاریخ است. با جذب این سرمایه، ارزش این شرکت به مقدار 25.5 میلیارد دلار رسیده است که آن را در رده سومین استارتاپ خصوصی جهان قرار می دهد. رتبه اول در این رابطه متعلق به Uber با ارزش تقریبی 50 میلیارد دلار و Xiaomi به ارزش تقریبی 46 میلیارد دلار است. گفته می شود که Uber نیز به دنبال جذب 2.1 میلیارد دلار سرمایه خصوصی است تا مجموع جذب سرمایه های خصوصی خود را به 12 میلیارد دلار و ارزش شرکت خود را به 62.5 میلیارد دلار افزایش دهد.

جذب چنین ارقامی برای این شرکت ها در حالی که در بازار مقداری بدبینی نسبت به استارتاپ های تکنولوژی به وجود آمده، یک موفقیت بزرگ محسوب می شود. در حال حاضر شرکت های Dropbox و Snapchat باعث مقداری نگرانی برای سرمایه گذاران و کاهش مشارکت بعضی از سرمایه گذاران در آنها شده اند.

شرکت Airbnb آماری از میزان در آمد خود در سال 2015 منتشر نکرده است اما یکی از سرمایه گذاران حاضر در جلسه سرمایه گذاری به روزنامه وال استریت ژورنال اعلام کرده است که میزان درآمد این شرکت برای امسال 900 میلیون دلار خواهد بود که 75 میلیون دلار از 825 میلیون دلار وعده داده شده به سرمایه گذاران بیشتر است.

منبع: Wired.com