خودروی الکتریکی، پر شتاب تر از پورشه!

 
 بحث خودرو های الکتریکی چند سالی است که به سبب داغ شدن بحث بحران انرژی و بحران گرم شدن زمین (اگر واقعا بحران باشد) مورد توجه قرار گرفته و سر از بخش تحقیقات دانشگاه ها و شرکتهای مهم در آورده است. اما نکته جالب این است که اولین خودرو های الکتریکی در قرن نوزدهم و چند سال زودتر از خودروهای احتراقی ساخته شده و مورد استفاده قرار گرفتند و استفاده از آنها در اوایل قرن بیستم نیز با اقبال زیادی مواجه بود و یک رقیب جدی برای خودروهای بنزینی محسوب می شدند به طوریکه در سال 1912 بیشترین میزان فروش خود را در آمریکا تجربه کردند. اما به تدریج با پیشرفته تر شدن خودرو های بنزینی و قابلیت طی مسافت بیشتر توسط آنها رفته رفته استفاده از خودروهای الکتریکی که مشکل شارژ باتری را داشتند کاهش پیدا کرد تا اینکه در دهه 1930 تقریبا متوقف شد.

در واقع میزان مسافتی که یک خودروی الکتریکی می تواند با باتری های خود طی کند یکی از مشکلات اصلی در استفاده از این نوع خودرو است زیرا این مسافت در مدل های معمولی امروزی به طور میانگین نصف مسافتی است که یک خودروی بنزینی با باک پر می پیماید. اما مهم ترین مشکل در استفاده از خودروی الکتریکی، زمان لازم برای شارژ باتری آن است. این خودرو ها دارای دو روش شارژ هستند. روش معمولی که در حدود 7 ساعت طول می کشد و با ولتاژ 220 ولت حدود 25 آمپر جریان نیاز دارد. این بدان معنی است که باید یک کنتور تک فاز خانگی را به طور کامل به آن اختصاص داد. در روش دوم که شارژ سریع نامیده می شود بین 10 تا 30 دقیقه طول می کشد اما در ولتاژ 220 ولت حدود 800 آمپر جریان می کشد و لذا فقط در ایستگاه های مخصوص شارژ که جایگزینی برای پمپ بنزین هستند قابل انجام است. اگر این زمان را با زمان لازم برای پر کردن باک یک خودروی بنزینی که در حدود 3 دقیقه است مقایسه کنید، زیاد به نظر می رسد.

اما از این دو محدودیت ذکر شده در بالا که بگذریم، خودروهای الکتریکی تماما مزیت هستند. اگر تصور شما از خودروی الکتریکی یک ماشین کوچک و مینی با دو سرنشین و حداکثر سرعت 80 کیلومتر در ساعت است، باید طرز فکر خود را اصلاح کنید! با بکار گیری باتری های لیتیوم - یون (همان نوع باتری که در گوشی های موبایل استفاده می شود) مدل هایی ساخته شده اند که از نظر شتاب و قدرت با خودرو هایی همانند پورشه و فراری رقابت می کنند! شرکتی که در این زمینه پیشگام است یک شرکت تازه تاسیس آمریکایی به نام Tesla Motors است که در سال 2003 در Silicon Valley کالیفرنیا تاسیس شده و در سال 2008 اولین مدل خودروی خود به نام Roadster را باقیمت 100،000 دلار در آمریکا عرضه کرد. این خودرو ظاهری شبیه به Ferrari 360 دارد و شتاب صفر تا 100 کیلومتر آن 3.6 ثانیه و حداکثر سرعت آن 201 کیلومتر در ساعت است. با باتری کاملا شارژ تا 400 کیلومتر مسافت را می پیماید و هزینه شارژ کامل باتری آن 4 دلار است که تقریبا یک دهم هزینه پر کردن باک خودروی بنزینی مشابه است! البته حداکثر سرعت این خودرو هنوز 99 کیلومتر از Ferrari 360 کمتر است که شاید اهمیت چندانی نداشته باشد. مرسدس بنز آلمان نیز برای اینکه از قافله عقب نیافتد، 10% از شرکت Tesla Motors را خریداری کرده تا از تکنولوژی باتری های آن در آینده بهره ببرد.

Tesla Motors یک خودروی دیگر به نام Model S را نیز برای عرضه در سال 2011 طراحی کرده که رقیبی برای BMW M5 محسوب می شود. شتاب صفر تا 100 کیلومتر آن 5.6 ثانیه، حداکثر سرعت 195 کیلومتر در ساعت، مسافت قابل پیمایش با باتری پر نزدیک به 500 کیلومتر، ظرفیت 5 سرنشین، و قیمت پایه 50،000$ می باشد.

مهم ترین مزیت خودروهای الکتریکی عدم آلودگی هوا می باشد زیرا که این خودرو ها اصولا احتراق و اگزوز ندارند. علاوه بر این عدم تولید صدا و عدم نیاز به تعویض دنده را نیز به قابلیت های این خودرو اضافه کنید. عدم نیاز به تعویض دنده نه به دلیل وجود جعبه دنده اتوماتیک است بلکه به این دلیل است که خودروهای الکتریکی اصولا دنده ندارند و جعبه دنده آنها ثابت و تک سرعته است. این موضوع باعث می شود که یک خودروی الکتریکی با شتاب ثابت و دقیقا همانند یک هواپیمای جت سرعت بگیرد در صورتیکه خودروی احتراقی به دلیل نیاز به تعویض دنده با شتاب متغیر و با افت و خیز ناشی از تعویض دنده سرعت می گیرد. این ویژگی به دلیل تولید گشتاور ثابت در موتورهای الکتریکی است در صورتیکه گشتاور موتورهای احتراقی متغیر و تابع دور موتور است. این مزیت نه تنها باعث رفاه سرنشین می شود بلکه مصرف انرژی را نیز به مقدار زیادی کاهش می دهد.