سایت بیست ترین، راهکاری نوین در معرفی و بررسی کالا و خدمات

 

تصویر از 20tarin.com

 
از جمله وب سایت هایی که در دنیا زیاد طرفدار دارند، سایت هایی هستند که به معرفی و بررسی محصولات تازه وارد شده به بازار، به خصوص محصولات تکنولوژی محور می پردازند. مصرف کنندگان همواره هیجان و اشتیاق دارند تا بدانند علم و فناوری چه محصولات جدیدی را برای آنها به ارمغان آورده است و این محصولات چه تاثیری بر روی زندگی آینده آنها خواهند داشت.

یکی از معروف ترین و با سابقه ترین وب سایت ها در این زمینه CNET است که کارشناسان زیادی را در زمینه های گوناگون علم و فناوری در اختیار دارد و آنها به معرفی و بررسی محصولات نوین بازار می پردازند و نتایج را به صورت رایگان منتشر می کنند. در بین سایت های فارسی زبان که فعالیت مشابه انجام می دهند می توان به سایت زومیت اشاره کرد.

اما مشکلی که در این میان وجود دارد این است که در این گونه وب سایت ها تمرکز اصلی بر روی محصولات حاصل از شرکت های بزرگ و معروف است و شرکت های کوچک و متوسط شانس زیادی برای معرفی شدن و مورد بررسی قرار گرفتن محصولاتشان ندارند و این موضوع می تواند باعث ضربه دیدن اینگونه شرکت ها شود ولو اینکه آنها محصول با کیفیتی را هم تولید کرده باشند. از آنجا که در ایران اکثریت تولید کنندگان کوچک و متوسط، متعلق به بخش خصوصی هستند این موضوع می تواند باعث ضربه زدن جدی به بخش خصوصی شود مادامیکه موتور و محرک اصلی رشد اقتصادی، همین بخش خصوصی است.

برای غلبه بر این مشکل، وب سایت بیست ترین الگویی جدید در معرفی و بررسی محصولات موجود در بازار را ایجاد کرده است. در این الگو علاوه بر اینکه محصولات حاصل از شرکت های بزرگ و معروف دنیا توسط کارشناسان مستقل مورد معرفی و بررسی قرار می گیرند، همه تولید کنندگان اعم از کوچک و متوسط و بزرگ می توانند به صورت یکسان و با فرصت برابر، محصولات تولیدی خود را در این وب سایت معرفی کرده و مورد تحلیل و بررسی و مقایسه قرار دهند. در واقع همه تولید کنندگان می توانند مستقیما و به صورت کاملا رایگان، محصولات تولیدی خود را در این وب سایت معرفی کنند. در طرف مقابل، مصرف کنندگان این محصولات نیز می توانند به صورت رایگان در مورد مطالب نوشته شده توسط تولید کنندگان اظهار نظر نمایند و مطالب و ادعاهای مطرح شده توسط تولید کنندگان را مورد تایید و یا عدم تایید قرار دهند. 

رهیافت استفاده شده در سایت بیست ترین یک نمونه عملی از روش جدید Brandtech است که پیش تر آن را معرفی کرده بودیم. امید است که راهکار ارائه شده توسط سایت بیست ترین بتواند با معرفی بهتر و دقیق تر محصولات به مصرف کنندگان نهایی، باعث احترام بیشتر به حقوق مصرف کنندگان شود و در عین حال با معرفی بهتر و دقیق تر محصولات تولیدی داخل به مصرف کنندگان باعث تقویت و حضور پر رنگ تر تولید کنندگان داخلی در بازار کالا و خدمات کشور شود و قدرت جذب مشتری آنها را در مقابل رقبای خارجی افزایش دهد.

منبع: 20tarin.com