زمستانی گرم برای ایده پرداز

 

 
چند روز پیش یکی از دوستان لینکی را برایمان ارسال کرد که در آن یک استارتاپ خلاق به نام "پیاده" معرفی شده بود. دو نکته جالب برای ما در این خبر وجود داشت. اول اینکه این استارتاپ ایده ای کاملا جدید را اجرا کرده است که قبلا در داخل و خارج از کشور پیاده نشده است و دوم اینکه ایده آن بسیار شبیه به یکی از ایده هایی بود که ما دو سال و نیم پیش در این وبلاگ معرفی کرده بودیم.

با توجه به اینکه ما شخصا هیچ شناختی از بنیانگذاران این استارتاپ نداریم، نمی دانیم که آیا آنها در میان هزاران خواننده این وبلاگ بوده اند و از این وبلاگ ایده گرفته اند یا اینکه خودشان به طور کاملا مستقل این ایده به ذهنشان آمده و آن را اجرا کرده اند. اما هرکدامش که باشد، خبری خوب برای این وبلاگ است زیرا که نشان می دهد ایده هایی که در این وبلاگ مطرح می شوند، ایده هایی خلاقانه، عملی، و متعلق به آینده هستند و می توانند در ابعاد قابل توجه در کشور اشتغال ایجاد کنند. این واقعیت، زمستان سرد امسال را برایمان گرم کرد!

علاوه بر این، با توجه به اینکه یکی از مشکلات فضای حال استارتاپی کشور، تقلید از ایده های تکراری و پیاده شده در داخل و خارج از کشور است، امیدواریم که دیگر ایده های جدید و غیرتکراری مطرح شده در وبلاگ ایده پرداز نیز مورد توجه کارآفرینان قرار گیرند و باعث رشد و شکوفایی بیشتر کشورمان شوند.