گرایش مصرف کننده

فناوری های جالب و به درد نخور

 

تصویر از dvdbeaver.com 

این روزها با توجه به گسترش و ارزانی دسترسی به اینترنت در سراسر جهان و افزایش قدرت پردازشگرهای ارزان قیمت، قابلیت هوشمند و مرتبط کردن انواع و اقسام وسایل فراهم شده است. این واقعیت باعث شکل گیری انواع و اقسام ایده های جدید و متنوع و بعضی اوقات عجیب و غریب در زمینه فناوری اطلاعات شده است که هر کدام سعی دارند خود را به عنوان یک تکنولوژی عمده در آینده معرفی کنند. از جمله معروف ترین این فناوری ها می توان به خودرو های خودران و اینترنت اشیاء اشاره کرد.

حقیقت تلخ برای استارتاپ های تحویل غذا

 
استارتاپ های تحویل غذا اگرچه پدیده های جدیدی نیستند و در دوران حباب دات کام (dot-com) هم استارتاپ هایی همانند Kozmo و Webvan در این زمینه وجود داشتند، اما با ظهور گوشی های هوشمند و گرایش وسیع استفاده از App در بین کاربران، دوباره در کانون توجه کارآفرینان و سرمایه گذاران قرار گرفتند، به طوریکه فقط در آمریکا از ابتدای سال 2014 تا نیمه سال 2015 به مقدار 730 میلیون دلار در این استارتاپ ها سرمایه گذاری شد. از استارتاپ های معروف در این زمینه می توان به DoorDash و Instacart و Postmates اشاره کرد.

سایت بیست ترین، راهکاری نوین در معرفی و بررسی کالا و خدمات

 

تصویر از 20tarin.com

 
از جمله وب سایت هایی که در دنیا زیاد طرفدار دارند، سایت هایی هستند که به معرفی و بررسی محصولات تازه وارد شده به بازار، به خصوص محصولات تکنولوژی محور می پردازند. مصرف کنندگان همواره هیجان و اشتیاق دارند تا بدانند علم و فناوری چه محصولات جدیدی را برای آنها به ارمغان آورده است و این محصولات چه تاثیری بر روی زندگی آینده آنها خواهند داشت.

الگوی مصرف اینترنت موبایل در خاورمیانه

 
شرکت کانادایی Sandvine که یک شرکت تخصصی در زمینه ساخت تجهیزات شبکه های رایانه ای و همینطور تحلیل و آنالیز این شبکه ها است به صورت سالیانه آمارهای چگونگی استفاده از اینترنت را برای ناحیه های مختلف دنیا ارائه می کند. این آمارها هم برای توسعه های آتی شبکه های رایانه ای مورد استفاده قرار می گیرند و هم برای توسعه های نرم افزار های مبتنی بر شبکه از جمله App های موبایل کاربرد دارند. در ادامه آمار استفاده از اینترنت بر روی موبایل را برای سه ناحیه خاورمیانه، آفریقا، و اروپا مشاهده می کنید. این آمار ها نشان می دهند 10 فعالیتی که بیشترین مصرف اینترنت بر روی موبایل در هر کدام از این نواحی را داشته اند چه چیزهایی هستند.

نکته قابل توجه این است که این آمارها به صورت میانگین هر ناحیه هستند و به صورت کشور به کشور ارائه نشده اند. بنابراین ممکن است که برای یک کشور خاص در یک ناحیه مقداری متفاوت باشند.

 

رشد 98 درصدی فروش Smartphone در جهان

 

تصویر از wired.com

فروش گوشی های Smartphone در جهان در سه ماهه سوم سال 2010 نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل 98 درصد رشد داشته است به طوریکه در این مدت حدود 80 میلیون عدد از این نوع گوشی به فروش رفته است. این رقم یک پنجم فروش کل گوشی های تلفن همراه است که بیش از 400 میلیون عدد در این مدت می باشد. بنابراین چهار پنجم گوشی های فروش رفته Feature phone بوده اند. به گزارش موسسه Gartner از میان پنج سیستم عامل اصلی Smartphone ها میزان فروش و سهم بازار در مدت مذکور به ترتیب ذیل می باشند:

 

 
1- سیستم Symbian: فروش: 29،480،000 عدد - سهم بازار: 36.6 درصد

همزمانی محتوا